Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /home/lipnica/domains/spwojnarowa.stronazen.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
Laboratoria przyszłości
Laboratoria przyszłości

Laboratoria przyszłości

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji
i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją projektu  jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu .

Cel programu

Celem inicjatywy jest wsparcie naszej szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM  (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne
i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

Laboratoria Przyszłości w Szkole Podstawowej w Wojnarowej

W ramach Laboratoriów Przyszłości Szkoła Podstawowa w Wojnarowej otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych. Są nimi drukarka 3Dwraz z laptopem, która pozwoli na wydruk stworzonych przez uczniów projektów, narzędzi dydaktycznych i pomocy naukowych z gotowych projektów, jak i stworzonych podczas zajęć. Zajęcia takie rozwijają kreatywność, wyobraźnię, myślenie przestrzenne.Dzięki długopisom 3D uczniowie nabywają umiejętności projektowania przestrzennego m.in. przy tworzeniu figur geometrycznych lub wszelakich prac plastycznych. Stacja lutownicza z gorącym powietrzem umożliwi naukę lutowania podczas zajęć technicznych. Otrzymaliśmy również aparat fotograficzny z funkcją nagrywania oraz akcesoria w postaci: statywu, lamp, mikrofonu, mikroporytu oraz gimbal, które umożliwią naukę fotografowania i filmowania oraz pozwala tworzyć niezapomniane materiały z życia szkoły i uczniów.