„Daj Lajka geografii” – I Gminny Konkurs Geograficzny

24 listopada w naszej szkole odbyła się I edycja Gminnego Konkursu Geograficznego „Daj lajka geografii”. Tematem konkursu były Tatry Polskie. Konkurs przygotował pan Konrad Sus.

W szkołach na terenie gminy odbyły się eliminacje, z których wyłoniono reprezentantów. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z 8 szkół. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów, rozwijanie kreatywności, integracja młodzieży i kształtowanie zdrowej rywalizacji, upowszechnianie wiedzy.

Uczniowie najpierw pisali test, potem uczestniczyli, wzorem telewizyjnego programu, w grze Va bank. Nasze uczennice Paulina Sroka i Natalia Waląg zdobyły 3. miejsce. Dziewczynki wykazały się odwagą, jako jedyne zagrały va bank. Zwycięzcami zostali reprezentanci Szkoły Podstawowej w Korzennej, drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lipnicy Wielkiej. Patronat nad konkursem objął Pan Leszek Skowron Wójt Gminy Korzenna. Pan Wójt oraz Rada Rodziców ufundowali nagrody dla zwycięzców. Gratulujemy serdecznie wszystkim laureatom, zapraszamy za rok.