Światowy Dzień Udarów Mózgu połączony z warsztatami „Leśny talerz”

Światowy Dzień Udarów Mózgu połączony z warsztatami „Leśny talerz”

2 listopada 2022 roku nasza szkoła pełniła rolę gospodarza niecodziennego wydarzenia. Wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Wojnarowej zorganizowaliśmy Światowy Dzień Udarów Mózgu, który został połączony z warsztatami „Leśny talerz”. Patronowało mu Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe. W ramach Światowego Dnia Udarów Mózgu prowadzona jest kampania „Fast Heroes”. To akcja, do której szkoła przystąpiła już po raz  czwarty.  Fast Heroes to niezwykli bohaterowie, którzy odważne i zdecydowanie reagują,dzięki czemu są w stanie uratować swoich bliskich, szybko im pomóc, gdy tylko zaobserwują u nich symptomy towarzyszące udarowi mózgu.

Każdy wie, że lepiej zapobiegać niż leczyć,  dlatego postanowiliśmy uświadomić naszych uczniów, jak ważna jest profilaktyka. A profilaktyka to zdrowe odżywianie. Nie mamy wątpliwości, że powrót do tego, co naturalne może wszystkim pomóc. Produkty pochodzenia leśnego doskonale wpływają na nasz organizm, na naszą formę, na odporność. Zdrowy „leśny talerz” to ratunek dla nas wszystkich i dobry argument, by zadbać o swoją przyszłość.  W ramach współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Bobowej pani Bernadeta Libront – pedagog, specjalistka zdrowego żywienia przeprowadziła warsztaty. O kulinarną oprawę wydarzenia zadbały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Wojnarowej oraz Rada Rodziców wraz z Panią Przewodniczącą Moniką Semlą.Dzieci miały możliwość skosztowania darów lasu oraz przygotowanych z nich przetworów.Dowiedziały się również, ile cennych składników zawierają produkty pochodzenia leśnego. Z tej okazji został także ogłoszony konkurs, w którym nasi uczniowie udowodnili swoją wiedzę na temat udarów mózgu oraz wartości lasów.

W spotkaniu udział wzięli Pan Leszek Skowron – Wójt Gminy Korzenna, Pan Szymon Semla – Przewodniczący Rady Gminy Korzenna, Pan Andrzej Łukasik – Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Korzenna oraz Pan Stanisław Grygiel – Radny do Rady Gminy Korzenna. Gościem specjalnym była Pani Agata Repelewicz-Gancarczyk – Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Stary Sącz.

Wydarzenie to zostało zorganizowane w związku z Konkursem dla Kół Gospodyń Wiejskich o dofinansowanie na promocję Lasów Państwowych. Koło Gospodyń Wiejskich w Wojnarowej było beneficjentem konkursu.

Comments are closed.