„Wiem, co jem”

Spotkanie z dietetykiem uczniów Szkoły Podstawowej w Wojnarowej W środę 6 października w ramach propagowania zdrowego stylu życia i w trosce o naszych podopiecznych – gościliśmy w naszej szkole specjalistę w dziedzinie żywienia, pedagoga – panią Bernadetę Libront oraz jej podopiecznych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej.

Spotkanie odbyło się z podziałem na grupę młodszą kl 0 -3 i grupę starszą 4-8. Jego celem było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o głównych błędach w naszej diecie, które prowadzą nie tylko do nadwagi, ale również do wielu chorób. Dzieci uzyskały również informację na temat produktów, których powinny unikać lub je ograniczyć, by długo cieszyć się zdrowiem, witalnością i dobrym samopoczuciem.

Pani pedagog przygotowała interesującą pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną oraz licznymi konkursami, które były formą utrwalającą zdobyte wiadomości . Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu i wypowiadali się na temat zdrowego stylu życia. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy za udział w „szkoleniu” oraz nagrody składające się ze zdrowych produktów. Mamy nadzieję, że świadomość uczniów w zakresie racjonalnego odżywiania wzrosła.