Tydzień z Językiem Ojczystym.

Tydzień z Językiem Ojczystym.

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
To dobra okazja do tego, aby zwrócić szczególną uwagę na język ojczysty – wartość narodową, o której niekiedy zapominamy. A język, którym posługujemy się na co dzień to nie tylko sposób komunikowania się, nie tylko bogata historia i cenne zabytki piśmiennicze, ale także fascynujące odkrycia, zależności, a nawet brzmienie, tembr, barwa. 

W ubiegłym roku w naszej szkole odbył się z tej okazji Turniej Wiedzy
o Języku Polskim
. Z racji okoliczności, z którymi przyszło nam się teraz zmierzyć, nie może on się odbyć, ale niech rekompensatą będzie Tydzień z Językiem Ojczystym.

Dzięki zaangażowaniu, chęciom i odwadze naszych uczniów na każdy dzień przygotowaliśmy coś  specjalnego. Wytwory prac będzie można śledzić codziennie na stronie internetowej szkoły i na fb (zachęcamy do lajkowania, bo prace i występy biorą udział w konkursie). Każdy będzie miał też możliwość zapoznania się
z ciekawymi informacjami dotyczącymi języka polskiego, a także sprawdzić własną wiedzę i umiejętności. Zapraszam serdecznie. Aneta Krasińska-Sikoń

Dzień 1:

Czy zamek to tylko mieszkanie król? Homonimy prezentuje klasa  4.

Dzień 2:

Bohaterowie naszych ulubionych książek – klasa 6.

Dzień 3:

Wierszyki łamiące języki – klasa 7

Dzień 4:

Czy to jest na pewno po polsku? – klasa 3 i 8

Dzień 5:

Zagraj: Czy na pewno mówisz poprawnie?

Comments are closed.