Browsed by
Miesiąc: Listopad 2019

,,POLSKA BIAŁO-CZERWONA”

W szkole odbył się konkurs pt. ,,POLSKA BIAŁO-CZERWONA.” Zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i pozostali pracownicy szkoły ubrali się w barwy narodowe, aby uczcić zbliżające się Święto Niepodległości.🇵🇱🇵🇱🇵🇱

„Mała książka – wielki człowiek.”

Nasza szkoła bierze udział w pilotażowym projekcie Instytutu Książki, który jest skierowany do wszystkich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych województwa małopolskiego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej promującej czytelnictwo „Mała książka – wielki człowiek.” 📚 📖 📚

Czcimy pamięć tych, którzy odeszli

Dbając o zwyczaje i tradycje związane z dniem Wszystkich Świętych uczniowie pod opieką wychowawców odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza. Dzieci w zadumie i ciszy zapaliły znicze, złożyły kwiaty i pomodliły się za zmarłych.

Spotkanie z Misjonarzem

29 października naszą szkołę odwiedził misjonarz – Ksiądz Stanisław Wojdak. Misjonarz opowiadał o swojej pracy na misjach w Republice Środkowoafrykańskiej a następnie uczniowie obejrzeli krótki film z misji.

Konkurs recytatorski – „Najpiękniejsze wiersze dla dzieci”

W poniedziałek 28 października uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim pt. „Najpiękniejsze wiersze dla dzieci.” Uczestnicy zaprezentowali wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Danuty Wawiłow, Leszka Ciundziewickiego i Marii Konopnickiej. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę książki i dyplomy. Zwycięzcy: Klasy I-III I miejsce – Wiktoria Wolska II miejsce – Krystian Król III miejsce – Paulina Sroka Wyróżnienie: Jan Turski Tomasz Purgal Klasy V-VII I miejsce – Weronika Kasprzyk II miejsce – Weronika Kownacka III miejsce – Kinga Jamróz Serdecznie gratulujemy!!!